Робота на холостих чому погано для турбіни

Тривала робота на холостих обертах шкодить турбіні через порушення герметичності та ризик витоку мастила. Коротка зупинка ( 1–3 хвилини після поїздки для охолодження) є корисною, але робота на «холостих» понад 20–30 хвилин запускає процеси, що пригнічують ресурс турбіни.

Головні причини шкоди для турбіни:

1. Протікання мастила через ущільнювачі. На холостому ходу тиск вихлопних газів та повітря у корпусах турбіни дуже низький.
Ущільнювальні кільця (сальники) працюють за рахунок динамічного тиску. Коли тиску немає, моторне мастило починає просочуватися крізь сальники у впускну та вихлопну системи.

2. «Масляне голодування» підшипників. На низьких обертах масляний насос створює мінімальний тиск у системі змащування. Для підшипників ковзання (втулок) картриджа турбіни, які звикли до високого тиску під навантаженням, це може створити дефіцит змащення.

3. Закоксовування та нагароутворення. Оскільки температура вихлопних газів на холостих обертах є низькою, паливо та мастило згоряють не повністю. Залишки незгорілих речовин осідають на лопатках геометрії турбіни, валу та компресорному колесі, викликаючи їхній дисбаланс.

4. Шкода для екологічних систем: Мастило, що просочилося через турбіну, потрапляє безпосередньо у сажовий фільтр (DPF) або каталізатор. Воно забиває стільники фільтрів, підвищує протитиск вихлопних газів, що згодом збільшує навантаження на вал самої турбіни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 Необходимо принять правила конфиденциальностиправила конфиденциальности 

доступен плагин ATs Privacy Policy ©